Przejdź do treści

Karboksyterapia


Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla CO2

Karboksyterapia, to zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.
Jego zastosowanie pozwala uzyskać niewiarygodne efekty.
Jest to zabieg polecany do regeneracji skóry wiotkiej, mało gęstej.

Świetnie radzi sobie z tkanką tłuszczową – efekty po serii zabiegów są porównywalne wręcz z liposukcją a w walce z rozstępami nie ma sobie równych. Nawet stare rozstępy potrafią się zregenerować w 85 %.

Idealny zabieg pod oczy, obecnie jeden z najskuteczniejszych gdy zmagamy się z zasinieniami i obrzękami. Opadająca powieka i kurze łapki – wręcz w magiczny sposób te problemy stają się mniejsze.

Karboksyterapia to również bardzo skuteczna metoda w walce z wypadaniem włosów i łysieniem.

Aktualny cenni usług znajdziesz na booksy.pl

Jak to działa ?

Zabieg polega na podaniu dwutlenku węgla pod skórę i gdy gaz równomiernie rozchodzi się, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały i kontrolowany stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Podawany dwutlenek węgla stymuluje proces regeneracji tkanek. Powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.

Karboksyterapia głównie polega pobudzeniu naturalnego procesu regeneracji który jest spowalniany ze względu na starzenie się bądź nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej.